Quantcast

تالیا - هواوی روی گوشی تاشو با لولای شبیه به سرفیس بوک مایکروسافت کار می‌کند.

هواوی روی گوشی تاشو با لولای شبیه به سرفیس بوک مایکروسافت کار می‌کند.

امروزه گوشی‌های تاشو به ترندی قابل قبول و مناسب برای جریان اصلی بازار تبدیل شده اند. با این حال هواوی پتنتی ثبت کرده که مشکل فعلی طراحی لولای محصولات را برطرف می‌کند و اجازه می‌دهد یک گوشی تاشو به‌صورت تخت روی سطوح قرار بگیرد.


به نقل از سایت دیجیاتو، هواوی در پتنت خود راهکاری را پیشنهاد کرده که پشته‌ای از تیغه‌ها را در طراحی این لولا در بر می‌گیرد. ظاهرا این طراحی تا حدی یادآور طراحی سرفیس بوک مایکروسافت است. این شرکت در پتنت خود می‌گوید:‌ «ساختار لولا از ردیفی از تیغه‌های بهم متصل و مجاور و حداقل یک محرک خطی تشکیل شده است. زمانی که لولا در وضعیت باز قرار دارد، تیغه‌ها در یک صفحه‌ عادی چیده می‌شوند. وقتی لولا به وضعیت بسته می‌رود، هر تیغه در این ساختار تیغه‌ مجاور خود را می‌چرخاند.»

هواوی می‌گوید مزیت این ساختار این است که لولا می‌تواند بدون زحمت بچرخد و در عین حال به‌صورت محکم در حالت دلخواه کاربر قرار بگیرد. طراحی موجود در پتنت هواوی به این محصول کمک می‌کند تا به شکل کاملا تخت روی سطوح باز شود. درخواست ثبت این پتنت در تاریخ ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ارسال و حالا اطلاعاتش منتشر شده است.

هواوی اولین گوشی تاشو خود را اسفند ۹۷ در کنگره جهانی موبایل معرفی کرد. آن گوشی برخلاف موبایل‌های تاشوی سامسونگ به سمت بیرون تا می‌شد و پس از چند ماه به بازار آمد. این غول چینی در ادامه میت ایکس اس را روانه بازار کرد که تفاوت زیادی با نسل اول نداشت و صرفا از قطعات سخت‌افزاری قوی‌تر بهره می‌برد. هواوی اسفند ۹۹ از میت ایکس ۲ پرده برداشت که این بار مثل گلکسی زد فولد سامسونگ به سمت داخل تا می‌شود و بهینه‌سازی‌های زیادی را ارائه می‌کند.

با این حال به نظر می‌رسد که هواوی به طراحی‌های متفاوتی برای بازار گوشی‌های تاشو فکر می‌کند و در نظر دارد تا حضور پررنگ‌تری در آن داشته باشد.

  • تعداد بازدید:431 دوشنبه 13 اردیبهشت 1400 - 09:11

تماس با تالیا

تهران, میدان آرژانتین، خیابان بخارست (احمد قصیر), خیابان شانزدهم, ساختمان شماره 18 کد پستی : 1514814111

تلفن : 999 (از خطوط تالیا )

09329990000 (از سایر خطوط)

مکاتبات

روابط عمومی: info@taliya.ir

امورمشترکین: cc@taliya.ir

فروش: sales@taliya.ir

 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
logo-samandehi