Quantcast

تالیا - تست مقاومت رویول فلکس پای؛ اولین گوشی تاشو تجاری دنیا

تست مقاومت رویول فلکس پای؛ اولین گوشی تاشو تجاری دنیا

کمپانی چینی رویول با عرضه گوشی فلکس پای، گوی رقابت را از سامسونگ و هواوی ربود و اولین گوشی تاشو تجاری دنیا را در تعداد محدود، به بازار عرضه کرد. 


به نقل از سایت دیجیاتو، زک نلسون این گوشی را دریافت کرده تا تست های مقاومت را روی آن انجام دهد. در ادامه ببینم این محصول از آزمون های دشوار سربلند بیرون می آید یا نه.

کانال JerryRigEverything در تازه ترین ویدیوی خود انواع بلاها را سر این گوشی آورد. این گوشی که برچسب قیمتی 1300 دلاری دارد، بهمن ماه سال گذشته معرفی شده بود.

پیش از هر شروع باید گفت که جنس نمایشگر گوشی فلکس پای شیشه نیست و نوع خاصی از پلاستیک انعطاف پذیر است و به سمت بیرون بسته می شود. بنابراین در همان ابتدای کار، صفحه نمایش در مرحله سوم مقاومت با جسم نوک تیز، با پدیدار شدن خط و خش های متعدد تسلیم شد. صفحه نمایش حتی در برابر ناخن هم مقاومتی نشان نداد. بنابراین برای استفاده روزانه مناسب نیست، مخصوصاً اینکه از محافظ صفحه هم نمی توان استفاده کرد.

در ادامه اطراف گوشی فلکس پای که حسگر اثر انگشت هم در این قسمت قرار گرفته، با جسم نوک تیز خط افتاد. تنها نکته مورد توجه کار کردن حسگر اثر انگشت با وجود کشیدن خط روی سطح آن بود. نکته ناامیدکننده جنس پشت بدنه است که از پلاستیک ساخته شده و سطح آن با کوچکترین تماس با جسم نوک تیز خط می افتد.

در آزمایش صفحه نمایش بوسیله حرارت، نمایشگر 1920 در 1440 پیکسل فلکس پای تنها 5 ثانیه در برابر آتش دوام آورد و برخلاف گوشی های دیگر که محافظ نمایشگر دارند، آسیب جبران ناپذیر به آن وارد شد.

در نهایت نوبت به آزمایش میزان دوام گوشی فلکس پای در برابر فشار رسید. گوشی به سمت بیرون به راحتی بسته می شود با فشار آسیب ندید. اما اگر کاربر اشتباهاً روی آن بنشیند و به نمایشگر به سمت مخالف فشار وارد شود چه؟ خوشبختانه با فشار در طرف مخالف حرکت لولا، نمایشگر تا حدودی دوام آورد اما با افزایش فشارها نهایتاً از وسط به دو نیم تقسیم شد.

  • تعداد بازدید:592 سه شنبه 8 مرداد 1398 - 02:00

تماس با تالیا

تهران, میدان آرژانتین، خیابان بخارست (احمد قصیر), خیابان شانزدهم, ساختمان شماره 18 کد پستی : 1514814111

تلفن : 999 (از خطوط تالیا )

09329990000 (از سایر خطوط)

مکاتبات

روابط عمومی: info@taliya.ir

امورمشترکین: cc@taliya.ir

فروش: sales@taliya.ir

 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی
logo-samandehi